Sağlık (HB) - Haber Merkezi | Haber Girişi: 03.03.2022 - 11:56, Güncelleme: 03.03.2022 - 12:42

Denizli Sağlıkçılar Platformu Mutabakat Metni İmzalandı!

 

Denizli Sağlıkçılar Platformu Mutabakat Metni İmzalandı!

Denizli’de 2 Mart 2022 tarihi itibariyle Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, Denizli Diş Hekimleri Odası’ndan Dt. Mehmet Eskicioğlu ve Denizli Eczacı Odası Başkanı Ecz. Hasan Hazer’in başkanlar düzeyinde toplantısı sonucu Denizli Sağlıkçılar Platformu kuruldu.
Denizli Tabip Odası Başkanı Prof Dr Hakan Rıza Erbay, Denizli Riş Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Eskicioğlu ve Denizli Eczacı Odası Başkanı Hasan Hazer, bir araya gelerek Denizli Sağlıkçılar Platformu Mutabakat Metni’ni imzaladı. Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Denizli Sağlıkçılar Platformu’nun resmen kurulduğunu açıkladı. Erbay yaptığı açıklamada “Dün akşam Denizli Sağlıkçılar Platformunu Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası ve Eczacılar Odası ile üç akademik oda olarak mutabakat formumuzla kurduk.  Değerli Başkanlarımız sayın Dt. Mehmet Eskicioğlu ve Ecz. Hasan Hazer’in değerli iş birlikleri ve katkıları için şükranlarımı sunuyorum.  Daha sonra sağlıkla ilgili dernekler ve sendikalar olarak istenirse daha da genişletilebilir.  Etkin bir iş birliği ile mesleğimize, meslektaşlarımıza, demokrasimiz ve ülkemize yararlı olmasını diliyorum” dedi.   Kurulan platform ile Denizli’deki hekimlerin, diş hekimleri ve eczacıların haklarının korunması, faaliyetlerinin yasal çerçevede desteklenmesini sağlamada ortak çalışmalar yapılması, toplum sağlığına yönelik olağan ya da afet ve pandemi gibi olağanüstü durumlarda ortak çalışmalar gerçekleştirilmesi, sağlıkta şiddet ya da gerektiğinde diğer platforma üye kuruluşların ihtiyaç duyacağı hukuksal destek için güç birliği çalışması yürütülmesi, ekonomik koşulların iyileştirilmesi için ortak çalışmalarda bulunulması amaçlanıyor. Platformun koordinatörlüğünü üstlenen Denizli Tabip Odası Başkanı Prof Dr Rıza Erbay, “Denizli Sağlıkçılar Platformunu Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası ve Eczacılar Odası ile kurduk. Değerli Başkanlarımız sayın Diş Tabibi Mehmet Eskicioğlu ve Eczacı Hasan Hazer’in değerli iş birlikleri ve katkıları için şükranlarımı sunuyorum. Platform daha sonra sağlıkla ilgili dernekler ve sendikaların katılımıyla daha da genişletilebilir. Etkin bir işbirliği ile mesleğimize, meslektaşlarımıza, demokrasimiz ve ülkemize yararlı olmasını diliyorum” açıklamasını yaptı.
Denizli’de 2 Mart 2022 tarihi itibariyle Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay, Denizli Diş Hekimleri Odası’ndan Dt. Mehmet Eskicioğlu ve Denizli Eczacı Odası Başkanı Ecz. Hasan Hazer’in başkanlar düzeyinde toplantısı sonucu Denizli Sağlıkçılar Platformu kuruldu.

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof Dr Hakan Rıza Erbay, Denizli Riş Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Eskicioğlu ve Denizli Eczacı Odası Başkanı Hasan Hazer, bir araya gelerek Denizli Sağlıkçılar Platformu Mutabakat Metni’ni imzaladı.

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Rıza Hakan Erbay sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Denizli Sağlıkçılar Platformu’nun resmen kurulduğunu açıkladı. Erbay yaptığı açıklamada “Dün akşam Denizli Sağlıkçılar Platformunu Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası ve Eczacılar Odası ile üç akademik oda olarak mutabakat formumuzla kurduk.  Değerli Başkanlarımız sayın Dt. Mehmet Eskicioğlu ve Ecz. Hasan Hazer’in değerli iş birlikleri ve katkıları için şükranlarımı sunuyorum.  Daha sonra sağlıkla ilgili dernekler ve sendikalar olarak istenirse daha da genişletilebilir.  Etkin bir iş birliği ile mesleğimize, meslektaşlarımıza, demokrasimiz ve ülkemize yararlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Kurulan platform ile Denizli’deki hekimlerin, diş hekimleri ve eczacıların haklarının korunması, faaliyetlerinin yasal çerçevede desteklenmesini sağlamada ortak çalışmalar yapılması, toplum sağlığına yönelik olağan ya da afet ve pandemi gibi olağanüstü durumlarda ortak çalışmalar gerçekleştirilmesi, sağlıkta şiddet ya da gerektiğinde diğer platforma üye kuruluşların ihtiyaç duyacağı hukuksal destek için güç birliği çalışması yürütülmesi, ekonomik koşulların iyileştirilmesi için ortak çalışmalarda bulunulması amaçlanıyor. Platformun koordinatörlüğünü üstlenen Denizli Tabip Odası Başkanı Prof Dr Rıza Erbay, “Denizli Sağlıkçılar Platformunu Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası ve Eczacılar Odası ile kurduk. Değerli Başkanlarımız sayın Diş Tabibi Mehmet Eskicioğlu ve Eczacı Hasan Hazer’in değerli iş birlikleri ve katkıları için şükranlarımı sunuyorum. Platform daha sonra sağlıkla ilgili dernekler ve sendikaların katılımıyla daha da genişletilebilir. Etkin bir işbirliği ile mesleğimize, meslektaşlarımıza, demokrasimiz ve ülkemize yararlı olmasını diliyorum” açıklamasını yaptı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve denizlivizyon.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.